Naujienos

Gelbėdamas nuo satanizmo kunigas degina Harry Potter knygas

Harry Potter and the Sorcerers Stone
Skleiskite magiją visiems

Nors Harry Potter yra visame pasaulyje pripažinta literatūrinė klasika, taip atrodo ne visiems. Viena katalikų grupė Lenkijoje, teigdama, kad Harry Potter yra satanistinis kūrinys, viešai Facebook paskyroje paskelbė nuotraukas, kuriose matoma, kaip yra deginamos Harry Potter knygos.

Visas veiksmas vyko šiaurinėje Lenkijoje, Gdanske, kur viena katalikų bendruomenė, pasivadinusi „SMS from Heave Foundation“, teigdama, kad Harry Potter knygos skatina magiją, satanistinę veiklą, nusprendė visų gerbėjų akivaizdoje sudeginti šias knygas ir pasidalino šio įvykio nuostraukomis savo Facebook paskyroje.

https://www.youtube.com/watch?v=erCDP14KDY4

Įraše matoma, kad kartu su su knygomis, kaip satanistinis simbolis, yra deginama ir kaukė. Facebook paskyroje po įrašu taip pat buvo paskelbta ir keletas citatų iš bibilijos, kaip: „daugelis tų, kurie praktikavo magiją, susirinko savo knygas ir sudegino jas visų akivaizdoje“.

Lenikija pasižymi kaip vieną iš konservatyviausių valstybių visame vakarų pasaulyje. Daugelis jų įstatymų yra paremti katalikišomis vertybėmis, o politikai gausiai remia religines bendruomenės. Būtent dėl šios priežasties Lenkijoje katalikų bažnyčia turi itin didelę galią ir kartais mėgsta ją panaudoti kitiems ne visai protu suvokiamais būdais.

Vienas kritikas po šiuo Facebook įrašu pakomentavo: „Man dar nėra tekę sutikti nei vieno, kuris prievartautų, žudytų ar vogtų Harry Potter vardan. Tačiau teko sutikti tai darančius žmonės Biblijos vardan. Blogos naujienos, džentelmenai“. Tad verta paminėti, kad kaip tik prieš mėnesį Vatikanas viešai paskelbė ataskaitą apie 400 lenkų kunigų, kurie prisidėjo prie vaikų tvirkinimo tarp 1990 ir 2018 metų. Panašu, kad komentatorius šia fraze pataikė tiesiai į dešimtuką.

Tačiau, kad ir kaip griežtai kai kurie būtų nusiteikę prieš Harry Potter kūrinius, fakto, kad šie kūriniai yra klasika paneigti negali niekas. Šis J.K. Rowling šedevras visame pasaulyje yra išverstas į daugiau nei 80 kalbų, o parduota yra daugiau nei 500 milijonų knygų kopijų. Tokio pasisekimo sulaukia tik itin pripažinti kūriniai, tad vargu ar viena bendruomenė gali pakeisti viso pasaulio požiūrį į Harry Potter.

Harry Potter neblėstančiame poluliarume gyvuoja jau kiek daugiau nei 20 metų, o Harry Potter Wizards Unite, panašu, šį populirumą tik dar labiau iškels. Žaidimas jau turėtų pasirodyti šių metų vasarą, tad likite sumomis, sekite mūsų Facebook puslapį ir visas karščiausias naujienas sužinokite patys pirmieji.